PURE AS ICE
Başkanımızın 10 Kasım Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ileriyi görme yeteneği, askeri dehası, olağanüstü devlet adamlığı ile kısa sürede Türkiye Cumhuriyeti’ni çağdaş medeniyetler seviyesine yükseltmiştir.

 Atatürk büyük bir lider olduğunu tüm dünyaya ispatlamıştır.

 Genç nesillere emanet ettiği ve ‘En büyük eserim’ diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyeti, günümüzde ileri bir demokrasi anlayışıyla taçlanmış, yine onun gösterdiği hedefler dâhilinde varlığını devam ettirmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk ‘Yurtta Barış, Cihanda Barış’ ilkesiyle sadece Türk insanının değil bütün dünyanın kabul ettiği önemli liderlerden biridir.

Ülkemizde Demokrasi ve Cumhuriyet anlayışının temellerini atan ve inşa eden Atatürk’ün ebedi âleme göç etmesini sadece fiziksel bir ayrılık olarak düşünüyor, millet olarak 10 Kasım’ları bir matem günü olarak görmenin ötesinde, bu günü Büyük Önder’i anma ve O’nun fikir, öngörü ve tespitlerini anlama günü olarak değerlendiriyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder’in manevi şahsiyeti önünde saygıyla eğiliyoruz. Gönlümüzde ebediyete kadar yaşayacaktır.

 Atamızın en büyük eseri Cumhuriyeti sonsuza dek bu topraklarda yaşatma azim ve kararlılığımızı yineliyor, aramızdan ayrılışının 83’üncü yıl dönümünde O’nu bir kez daha saygı, şükran ve rahmetle anıyoruz.

 

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı

Gökhan Özdemir