PURE AS ICE
Başkanımızın 10 Kasım Mesajı

Atatürk'ü anlamanın en doğru yolu onu iyi okumak ve sözlerini doğru yorumlamaktır. Bizler, bugün barış içinde bu güzel ülkede yaşayabiliyorsak, kadını ve erkeği ile omuz omuza dayanışma içinde çağdaş dünyada varlığımızı sürdürebiliyorsak, bilimde, sanatta, sporda dünya çapında başarılar elde edebiliyorsak, tüm bu güzel duyguları ona ve onunla birlikte canları pahasına bu ülkeyi kuran kahramanlara borçluyuz. Bunu ödemenin tek yolu çalışmak, daha çok çalışmaktır. Hepimize düşen görev, ülkemizi barış içinde muhafaza ederek, dünyanın gelişmiş ülkeleri düzeyine çıkarmaktır.

Büyük önder Atatürk'ün bizlere miras bıraktığı Cumhuriyetimizin yılmaz bekçileri olarak; onun ilkelerine, modern ve çağdaş bir ülke hedefine bağlılığımızla, topluma spor kültürünü benimsetme, Türk sporunu uluslararası düzeyde rekabet edecek seviyeye çıkartma misyonumuzu sürdüreceğimizi bir kez daha vurgulamak isteriz.

Düşünceleri, ilke ve inkılapları ile yolumuzu aydınlatan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü aramızdan ayrılışının 81. yılında sevgi, saygı, minnet ve özlemle bir kez daha anıyoruz.

 

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı

Gökhan Özdemir