PURE AS ICE
Başkanımızın 19 Mayıs Mesajı

Ülkemizin ve insanlığın umudu ve mutlu yarınların güvencesi Sevgili Gençler..

 

19 Mayıs 1919 Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak, kurtuluş ateşini yaktığı, bağımsızlık ve özgürlük savaşını başlattığı gün ve Türk milletinin uyanışının sembolüdür.

Bu topraklar üzerinde yaşayan insanların tüm onur ve asaletleriyle, Mustafa Kemal Atatürk´ün önderliğinde şaha kalkışının başlangıcıdır.

Bu şahlanışın 102. yılında bağımsız ve özgür bir millet olarak geleceğe güvenle bakabilmek için, geçmişte verilen mücadelelerin önemini, genç kuşaklara en iyi şekilde anlatmalıyız. “Bütün ümidim gençliktedir” diyen Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde yürüyen gençlerimiz en büyük gücümüz ve güvencemizdir.

Yarının yetişkinleri olan gençlerimize; mutlu, huzurlu ve donanımlı olmaları için her türlü desteğin verilmesi, iyi yetişmeleri konusunda önlerine çıkan sorunların giderilmesi herkesin olduğu gibi bizim de en önemli görevimizdir.

Sevgili gençler yanınızdayız, bir adım arkanızdayız.

Sizlere inanıyoruz ve güveniyoruz, yaratıcılığınız, enerjiniz, coşkunuz nedeniyle yarınlara umutla bakıyoruz.

 Türk Gençliği ile övünmekte, gurur duymaktayız.

Büyük zafere giden yolun 102. yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını ile Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere milli mücadele kahramanlarımızı rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

Vatan için, her zaman tek yürek ve tek yumruk olabilen gençlerimiz;

Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

 

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı

Gökhan Özdemir