PURE AS ICE
Başkanımızın Değerlendirme Yazısı

Camiamızın Çok Değerli Sporcuları, Antrenörleri, Hakemleri, Velileri ve
Camiamıza Hizmet Eden, Emeği Geçen Tüm Arkadaşlarım ve Dostlarım.

Ben ve Yönetim Kurulum göreve başlayalı yaklaşık bir ay oldu. Sizlerle belli aralıklarla çalışmalarımızı paylaşmak istiyorum, bunu belli zaman diliminde yapmayı da sürdüreceğim, sizlerin de görüş, katkı ve eleştirileriniz bizim için çok önemli, bunları dikkate alacağımızdan şüpheniz olmasın.

3-9 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacak olan ISU Kongresi için hazırlıklarımızı tamamladık. Toplamda 6 arkadaşımız, 3 Short Track ve 3 Artistik Buz Pateni için delege olarak ilgili kongreye katılacaklardır. Kongre ertesinde kongre sonuçları ve alınan kararlar camiamıza duyurulacaktır.

1 . 2 . ve 3 . Kademe Antrenör kursları için Gençlik Spor Bakanlığı’nın ilgili Daire Başkanlığına müracaat ettik. Tarih beklemekteyiz. En yakın zamanda açılacak olan antrenör kurslarının tarihlerini camiamızla paylaşacağız.

Artistik Buz Pateni Teknik Uzmanlık, Data Operatörlüğü; +/- 5 GOE Hakem Semineri tarihlerimiz belirlenmiş olup, yakın zamanda duyurusu yapılacaktır. Short Track ile ilgili ise; çalışmalarımız devam etmektedir.

Milli takım yaz kampları için yönetim kurulunca çalışmalarımızı tamamladık. 10 Haziranda yeni kurullarımız oluştuktan sonra Ağustos ayında yapılması planlanan kamp bilgilerini sizinle paylaşacağız.

Yeni sezon faaliyet programı için çalışmalarımız devam ediyor. 01 Temmuz 2018 tarihi itibariyle yayınlamayı planlıyoruz.

Bütçemiz uygun olduğunda Senior ve Junior de ülkemizi temsil edecek Artistik Buz Pateni sporcularımızı maddi olarak desteklemeyi planlıyoruz. Bunu Junior Grand Prix yarışmalarından önce, süre olarak sporcularımız için geç olmadan hazırlanmalarını sağlayacak şekilde çözeceğimizi umuyorum.

Türkiye genelinde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlükleri ile yürütmeyi planladığımız ve Ankara’da gerçekleştirdiğimiz, “GELİN BUZ PATENİ YAPALIM” projemizin hazırlıklarını tamamladık, prosedür gereği Bakanlığımızın ilgili birimlerine teslim edeceğiz. Bakanlıktan uygunluk alırsak bu projeyi Türkiye genelinde uygulayacağız. Bu proje buz patenine birçok sporcu kazandıracak, antrenörlerimiz için maddi bir destek sağlayacak ve kulüplerimizin sporcu sayısını artıracaktır.

Ayrıca bir başka projemiz “TOHM SPOR ELEMANI” projesidir. Bu projemizde TOHM bünyesinde ve Federasyonumuzun sporcularının faydalanacağı antrenör, fizyoterapist, kondisyoner istihdam etmektir. Bu projemizin de hazırlıkları tamamlanmış olup Gençlik Spor Bakanlığımızın ilgili Başkanlığına iletilerek onayları istenecektir.
Short Track uluslararası ortak kampları yapma projemiz de bütçelendirilmiş olup, çalışmaları devam etmekte, tamamlandığında bu projemizde gündeme konacaktır.
Buz dansı branşı için Federasyon olarak yurt dışında hoca arayışımız sürmekte, görüşmelerimiz devam etmektedir. Uygun şartlar oluştuğunda hem yerli hem de yabancı eğitmen eşliğinde bu faaliyetimizi de Federasyon olarak yeni sezonda başlatmayı planlıyoruz.

Kurullarımız oluştuktan sonra il bazında yarışmaları nasıl yapabiliriz bunu tartışacağız, bu yarışmaları yapabileceğimiz kanaatindeyim.
Saygılarımla.

GÖKHAN ÖZDEMİR

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı