PURE AS ICE
Başkanımızın Sayın Gökhan Özdemir’in 3 Aralık Mesajı

Engelli bireylerin topluma kazandırılması, haklarının tam ve eşit ölçüde sağlanması amacıyla ilan edilen Dünya Engelliler Günü’nde engelli bireylerin yaşadıkları sorunlara dikkat çekmek hepimizin görevidir.
Engellilik, yalnızca engeli olan bireylerin ya da ailelerinin içinde bulunduğu bir sorun değil, sosyal boyutlarıyla toplumu yakından ilgilendiren ve tüm bireylerin ortak çabasını gerektiren bir konudur.
Engelli vatandaşlarımızı toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olarak telakki eden bizler, bu kardeşlerimizle gurur duyuyor ve her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerini istiyoruz.
Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli bireylere, engelli sporculara gereken önemi ve desteği vermeye devam edeceğiz.
Her sağlıklı insanın da bir engelli adayı olduğunun, her türlü koşul ve olanağın engelli bireyler ve engelli olmayan bireyler için EŞİT olması gerekliliğinin bilincinde olarak, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde tüm engelli bireylerin mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmesini diliyorum.
Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı
Gökhan ÖZDEMİR