PURE AS ICE
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer ÇOMAKLI'ya Ziyaret

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, 2022 yılında Pekin’de yapılacak Kış Olimpiyatlarında ülkemizi ilk defa Short Track branşında temsil edecek olan milli sporcumuz Furkan Akar’ı kabul etti, tebriklerini iletti.
Kasım ayı içinde Hollanda’da yapılan Dünya Kupası Olimpiyat elemelerinde 1000 metrede ilk 17’ye girerek olimpiyat vizesi alan Short Track milli takım sporcumuz Furkan Akar’a tebrik yağıyor. Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü 2’nci sınıf öğrencilerinden de olan 20 yaşındaki Furkan Akar’a bir tebrik de kendi Üniversitesinin rektöründen geldi. Rektör Prof. Dr. Ömer Çomaklı, hem Erzurumlu ve hem de kendi üniversitelerinde öğrenci olan Furkan’ın başarısından dolayı çok gururlandıklarını belirterek, ‘’Türkiye’nin artık Short Track branşında Furkan’ın sayesinde olimpiyatlarda temsil edilecek olması mutluluk verici. Bu gurur bize yaşatacağı için öncelikle Buz Pateni Federasyonu Başkanı Sayın Gökhan Özdemir ve yönetimi ile birlikte antrenörlerine ve Furkan’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah daha önce bize yurt dışındaki bir organizasyonda da iki madalya sevinci yaşatan Furkan, bir büyük gurur daha yaşatır, Pekin’de ki olimpiyatlardan madalya ile döner. Tarih yazan Furkan Akar ile ne kadar övünsek azdır’’ dedi.
Görüşmede hazır bulunan Türkiye Buz Pateni Federasyonu Erzurum İl Temsilcisi Vedat Refayeli'de ilkleri yaşatan Furkan başta olmak üzere bütün Short Track sporcularının hep bir gaye amacıyla buzda koştuğunu belirtirken, Prof. Dr. Çomaklı’ya, Short Track branşına gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı patenin yeraldığı bir plaket sundu.