PURE AS ICE
Eğitimde İşbirliği Protokolü

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Özel Öğretim Derneği (ÖZDER) arasında “Sporcu Öğrencilerin Eğitimde İşbirliği Politikası Protokolü” imzalanmıştır.

Bu protokol çerçevesinde ulusal ve uluslararası alanda ülkemizi temsil eden başarılı sporculara ÖZDER’e üye okullarda %100 burslu olarak eğitim görmeleri, eğitim – öğretim süreçlerinin sporcu öğrencilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmesi, öğrencilerin, kişisel ve sportif gelişmelerinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Sporcuların belirtilen burstan yararlanabilmesi için olimpik spor dallarında aşağıda belirtilen yarışmalarda son 2 yıl içerisinde altın, gümüş ve bronz madalya almaları ve bu durumu belgelendirmeleri gerekmektedir.

  • 1 Grup : Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında Madalya alanlar,
  • 2. Grup : Avrupa Gençlik Olimpik Festivali (EYOF) ve Dünya Gençlik Olimpiyatlarında madalya alanlar,
  • 3. Grup : Ulusal Spor Faaliyetlerinde Madalya alanlar (Ulusal Spor Faaliyetleri : Federasyonların Türkiye Şampiyonaları ve en üst ligleri ile Okul Sporları Türkiye birincilikleri, ANALİG Türkiye birincilikleridir.)

Sporcu Öğrencilerin Eğitimde İşbirliği Politikası Protokolü’ne ve Özel Öğretim Derneği’ne (ÖZDER) üye okullara aşağıda bulunan linklerden ulaşabilirsiniz.

Özel Öğretim Derneği'ne Üye Okullar