PURE AS ICE
Federasyon Başkanımız TRT Spor’a Konuştu

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, Boğaziçi Artistik Buz Pateni Yarışmasını başarı ile gerçekleştirdiklerini belirterek, ‘’2020’de ki Grand Prix’e talibiz’’ dedi.

21 ülke ve 131 sporcunun katıldığı Boğaziçi Bosphorus Cup yarışlarına ulusal medya büyük ilgi gösterdi. Silivrikapı Buz Pistinde yapılan ve 4 gün süren yarışlar ile ilgili bir haber de TRT Spor’da çıktı. TRT Sporun yayınına çıkan Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, başarılı bir organizasyonu geride bırakmanın haklı gurur ve mutluluğunu taşıdıklarını ifade etti. Artistik Buz Pateni branşında dünyanın en iyi sporcularının katıldığı yarışmanın kendilerine özgüven sağladığını söyleyen Başkan Özdemir,  bu şevk ve heyecanla daha başka yeni hedefler belirlediklerini kaydetti. Öncelikle hedefleri arasında Grand Prix yarışları olduğunu anlatan Gökhan Özdemir, 2020 yılında yapılacak olan Grand Prix yarışmalarından birine kendilerinin talipli olduğuna dikkat çekti, ‘’Sanırım ISU da buradaki organizasyonun başarılı olduğunu gördü ve ona göre bir karar verecektir. Grand Prix yarışlarını da istiyoruz ve bunu yapacağımıza inanıyoruz. Biz bu işte varız’’ dedi.

Gökhan Özdemir ayrıca, sürat pateninde de son zamanlarda büyük bir başarı sağlandığının altını çizdi, Anna Lukanova’nın milli takımın başına gelmesiyle başarılı bir çizgi yakalandığını sözlerine ekledi.