PURE AS ICE
Samsun’da İşbirliği Protokolü İmzalandı

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, Ondokuzmayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Gençlik Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu arasında işbirliği protokolü imzalandı.
Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, beraberinde Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Erim Erhan ve Buz Pateni Federasyonu Karadeniz Bölge Sorumlusu Davut Numanoğlu ile OMÜ Rektörlüğünü ziyaret etti.
Samsun’da Buz Pateni branşının geliştirilmesine , yaygınlaştırılmasına, antrenör ve sporcu yetiştirilmesine yönelik üniversite, Gençlik Spor İl Müdürlüğü ve Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun işbirliğini amaçlayan protokol taraflarca imzalandı.
Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, ’’Samsun bu sporun gelişmesi için son derece uygun bir şehir. Modern tesisleri ile tam bir Spor Kenti. Bu protokolle Federasyon olarak antrenör desteği sağlayacağız.’’dedi.
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, ‘’ Bünyemizdeki Yaşar Doğu Spor Bilimleri Fakültesindeki öğrencilerimizin bu branşı tanımaları, bu sporun ders olarak okutulmasına yönelik işbirliği yapacağız. Protokolün ilimize hayırlı olmasını diliyorum.’’dedi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu ‘’ Bu protokolle modern tesislerimizin daha çok sporcu ile buluşmasını amaçlıyoruz. Samsun’da buz pateni sporunun yaygınlaşması için her türlü işbirliğine açığız.’’ Dedi.
İmza törenin ardından karşılıklı plaketler takdim edildi, hatıra fotoğrafı çekildi.
@gencliksporbak @ondokuz_mayis_universitesi @profdryavuzunal @ihkasapoglu