PURE AS ICE
Short Track Milli Takım ve Gelişim Kampı Sona Erdi

Türkiye Buz Pateni Federasyonu’nun düzenlediği “Short Track Milli Takım Kampı” ve “Short Track Sporcu Gelişim Kampı” sona erdi.

7-29 Haziran 2021 tarihleri arasında Kocaeli’nde yapılan Short Track kampı başarı ile sona erdi.

Bu yıl bir ilke imza atarak, mili takım kampını ve gelişim kampını beraber yürüttük. Short Track Milli Takım altyapı sporcuları ile milli takım sporcularımızı bir araya getirdiğimiz kampa Yönetim Kurulu Üyemiz ve Short Track Branş Sorumlusu Sayın Arif Karadağ,  Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Engin Yaşar, Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Mahmut Ata Yetişken, Kocaeli İl Temsilcimiz ve aynı zamanda Milli Takım Kamp Müdürü Sayın Yasin Okan, 14 milli sporcu, 25 aday sporcu, 5 antrenör, 1 bisiklet antrenörü, 1 fizyoterapist ve 1 kamp müdür yardımcısı eşlik etti.

22 günlük kamp sürecinde sporcularımız hem yoğun bir antrenman sürecine tabi kalırken aynı zamanda kültür etkinlikleriyle Kocaeli ve çevre ilçeleri gezme ve tanıma şansını yakaladı.

Kamp öncesinde Short Track Milli sporcularından oluşan Olimpik takımımızın sezon başı performans testleri, faaliyetlerine 2021 Ocak ayında başlayan Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde yapılmıştı.

Short Track Milli Takımımız, Türkiye Buz Pateni Federasyonu, Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nu bir araya getirdi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu’nun (TOSFED) Körfez Yarış Pisti’nde bisiklet antrenmanı yapan sporcularımıza, Türkiye Bisiklet Federasyonu Kocaeli İl Temsilcisi Sayın Mehmet Bozdemir ve Kocaeli’nin bisiklet sporundaki yaşayan efsanesi Nazım Yaşar öncülük etti.

Federasyon Başkanımız Sayın Gökhan Özdemir kampımızı ziyaret ederek sporcularımızla bir araya geldi.

Kamp hakkında bilgi alan Başkanımız sporcularımızla hasret giderdi.

Kocaeli basınıyla bir araya gelen Başkanımız ve teknik heyetimiz, kampla ilgili bilgi vererek soruları yanıtladılar.

"Türkiye’yi olimpiyatlarda 4 kez temsil ettik. Bu yıl olimpiyatlar için kota yılımız. Eylül ayında başlayacak uluslararası yarışmalara sporcularımızı en iyi şekilde hazırlamak için büyük bir gayret içindeyiz." diyen Özdemir, hem yurt içi hem de yurt dışı kamplarıyla olimpik ve milli sporculara destek olmaya, seviyeyi bir kademe daha yükseltmeye çalıştıklarını ve Türkiye'yi her branşta olimpiyatlarda temsil etmek istediklerini bildirdi.

Kulüp başkanları ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkilileriyle bir araya gelen Özdemir, kampımıza destek veren tüm kurum, kuruluş ve teknik heyete teşekkür etti.

Sporcularımız kamp sırasında yoğun antrenman programının dışında kültür etkinlikleriyle verimli bir kamp geçirdiler. Gece izci kampı, tekne gezisi, lunapark gezisi, hayvanat bahçesi gezisi gibi etkinliklerin yanı sıra kitap okuma saatleriyle verimli bir kamp sürecini tamamladılar.

Kocaeli basınının yoğun ilgi gösterdiği kampımızda, sporcularımızı ziyarete pek çok yetkili geldi.

Bizlerde bu destekleri için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’na ve tüm destekçilerimize teşekkür ederiz.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu