PURE AS ICE
Başkanımızdan 19 Mayıs Mesajı

Büyük Önderimiz Atatürk, en büyük eserim dediği Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk gençliğine emanet etmiştir. Türk gençliği bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da Atasının emanetine Cumhuriyet’e sahip çıkacaktır.
Birlik, beraberlik içinde birbirine sevgi ve saygı ile yaklaşan gençlerimiz ülkemizi en iyi şekilde geleceğe taşıyacak, çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkabilmemiz için üstüne düşen görevi yerine getirecektir.
Binlerce şehit vererek, sıkıntı ve yokluklar içinde, büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyetini yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğumuz olmalıdır.
Türk Milletinin haysiyetli ve şerefli bir millet olarak yaşaması esastır. Bu esas ancak tam bir bağımsızlıkla sağlanabilir.
Böyle bir durum karşısında Samsun’da doğan güneş, tüm ülkeyi aydınlatmış ve milli birlikteliğimizi sağlamıştır.
Ülkemiz için potansiyel iç ve dış tehlikelere karşı her zaman uyanık olmak Türk gençliğinin görevidir.
Atatürk’ü anlamak, yaşadıklarını ve fikirlerini bilmekle mümkündür. Dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasında yaşanan zorlukları her zaman göz önünde tutarak, 19 Mayısları Atatürk’ün emanetine daima sahip çıkarak kutlamalıyız.
Uygarlık yolunda ilerlediğimiz 21. yy’ da ileriyi görebilen ve daha ileriye gitmeyi amaçlayan, yeni nesiller yetiştirmek, Mustafa Kemal gibi düşünebilmenin ilk adımıdır. Bu adımı atarken, gençlerimizin tarihlerini iyi bilmesi gerekmektedir.
Ülkenin yönetimini devralacak, geleceğimizi yönlendirecek, uygar ve saygın bir ülke olma bilincini daha da pekiştirecek gençler, Ulu Önder Atatürk’ün ilke ve inkılaplarının izinde ilerlemelidir.
Atatürk’ün gösterdiği hedefler asla unutulmamalıdır. Ülkemizin en zor anında bile düşünüp ortaya koyduğu milli hedef ve stratejilerin hatırlanması, bu tür çabaların anlam ve değerinin çok iyi bilinmesi gerekmektedir.
Ancak bu şekilde Ulu Önderin kutsal emanetini gelecek çağlara ve nesillere ulaştırabiliriz.
Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.
19 MAYIS, GENÇLİK DEMEKTİR.
GENÇLİK İSE GELECEK DEMEKTİR.
Tüm sporcularım, gençlerimiz, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun.

Gökhan ÖZDEMİR

Türkiye Buz Pateni Federasyonu