PURE AS ICE
Tekirdağ’da 3’lü Protokol

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Sayın Gökhan ÖZDEMİR, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sayın Ahmet ÜZGÜN Tekirdağ ilinde buz sporlarını geliştirmek için gerekli esas ve usulleri belirlemeyi amaçlayan kurumlar arası iş birliği protokolünü imzalandı. İmza töreninde Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Öğretim Üyesi aynı zamanda yönetim kurulu üyemiz Sayın Doç. Dr. Süleyman Erim ERHAN ve İstanbul İl temsilcimiz Sayın Osman Şener SAĞLAM yer aldı.
İmzalanan protokol kapsamında, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nde Buz Pateni sporunun tanınılırlığı ve yapılabilirliğini sağlayacak derslerin müfredata eklenmesi, Buz Sporları Öğrenci Topluluğunun kurulması ve Buz Pateni sporunun gelişmesi için bilimsel faaliyetlerin (kongre, sempozyum, seminer vb.) desteklenmesi yer alıyor.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ise Buz Pateni Salonunun derslere katılacak öğrencilere tahsisini sağlayacak, gerekli durumlarda antrenör, spor eğitim uzmanı ve personel desteği vererek, antrenör gelişim seminerleri ve kurslarının planlanmasını sağlayacaktır.
Buz Pateni Federasyonu da bu protokole istinaden Tekirdağ’da faaliyet gösteren spor kulüplerinin sporcularına teknik ve taktik anlamda eğitim verebilecek antrenör desteği ile ulusal ve uluslararası düzenlenecek olan organizasyonlara teknik ekip ve malzeme desteği sağlayacak ve Üniversite içerisinde Buz Pateni sporunun tanınırlığını arttırmaya yönelik faaliyetlere destek verecektir.