PURE AS ICE
Vaatlerimizdeki Sözümüzü Tutuyoruz !

17 Nisan 2022 Pazar günü yapılan 5. Olağan Genel Kurulunda seçim vaatlerimiz arasında yer alan JUNIOR GRAND PRIX Sözümüzü tutuyoruz!


2009 ve 2012 yıllarında İstanbul'da düzenlenmiş olan Junior Grand Prix yarışmalarından sonra yapılan başvurular olumsuz değerlendirilmiştir.


17 Nisan 2022 Pazar günü yapılan 5. Olağan Genel Kurulundan hemen sonra başlayan Junior Grand Prix yarışmasının ülkemizde düzenlenebilmesi adına yapılan başvuru hazırlıkları sonrası 16 Ağustos 2022 tarihinde Uluslararası Paten Birliği’ne yapılan başvurunun kabulü neticesinde Junior Grand Prix yarışması tekrar ülkemizde düzenlenecektir.


Artistik Buz Pateni Junior Grand Prix yarışması Türkiye Buz Pateni Federasyonu ve Uluslararası Paten Birliği (ISU) iş birliğinde 06 – 09 Eylül 2023 tarihleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Silivrikapı Buz Pistinde düzenlenecektir. Yarışma antrenmanları ise Zeytinburnu Belediyesi Buz Adasında yapılacaktır.
Yarışmaya 36 Ülkeden 115 sporcu katılım sağlayacak olup, Tüm halkımız yarışmaları ücretsiz olarak takip edebileceklerdir.
Junior Grand Prix İstanbul yarışmasına katılacak tüm sporculara başarılar dileriz.