PURE AS ICE
Gökhan Özdemir: Antrenör ve hakem eksiğimiz var (Fanatik 18 Eylül 2018)
03-02-2020 07:03

Gökhan Özdemir: Antrenör ve hakem eksiğimiz var

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, "Antrenör ve hakem eksiğimiz var. Bu nedenle federasyona geldiğimizde eğitim seminerlerine çok önem verdik. Antrenörlerimizi eğitiyoruz, yeni antrenör kazanmak için kurslar açıyoruz." dedi.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, "Antrenör ve hakem eksiğimiz var. Bu nedenle federasyona geldiğimizde eğitim seminerlerine çok önem verdik. Antrenörlerimizi eğitiyoruz, yeni antrenör kazanmak için kurslar açıyoruz." dedi.

Gökhan Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yönetime geldiklerinde Türkiye’yi olimpiyatlarda temsil etmeyi kendilerine hedef olarak belirlediklerini söyledi.

Hedeflerine ulaşmak amacıyla çalışmalara hız verdiklerini ifade eden Özdemir, şöyle konuştu:

"Kısa ve uzun vadeli projelerimiz var. Buz pateni, short track branşımız Erzurum’da çok ağırlıklı. Dünyaca ünlü hocamızı bununla ilgili Erzurum’a getirdik, buz patencilerimizle tanıştırdık ve milli takım başantrenörü olarak kontrat imzaladık. Bu vesileyle short track sporcularımızı 4 yıl içerisinde hazırlayıp olimpiyatlara yetiştireceğiz. En büyük hedefimiz bu. Anadolu’da büyük şehirlerde de bu sporla ilgili tesis eksikliğimiz var. Fakat geçtiğimiz 4 yıllık dönemde Bakanlığımız bu konuyu önemsedi ve yaklaşık 5 tesisimiz yakın zamanda hizmete girecek."

 

Özdemir, Samsun’daki buz pateni tesisinin hizmete girdiğini hatırlatarak, bu tesisin Karadeniz Bölgesi’nde bir ilk olduğunu dile getirdi.

Buz pateni ile ilgili Samsun’da bir faaliyet yapacaklarını aktaran Özdemir, "Bursa, Tekirdağ’daki tesisler hazır, Kars’taki tesisimiz devam ediyor. Bu tesislerimiz açıldığı zaman sporcularımız, antrenörler eşliğinde çok ciddi başarılara imza atacak. Bizim antrenör ve hakem eksiğimiz var. Bu nedenle federasyona geldiğimizde eğitim seminerlerine çok önem verdik. Antrenörlerimizi eğitiyoruz, yeni antrenör kazanmak için kurslar açıyoruz. En büyük hedefimiz olimpiyatlar, ikinci hedefimiz ve çalışmalarımız da antrenör ve hakemlerimizin eğitim çalışmaları." ifadelerini kullandı.

- "İnşallah olimpiyatları burada yapacağız"

Türkiye’nin 2026 Kış Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’na ev sahipliği için diyalog sürecine resmi başvuru yaptığını anımsatan Özdemir, 7 ülkeden 3’ünün adaylıktan çekildiğini anlattı.

Olimpiyatlara adaylık sürecinde 4 ülkenin yarıştığını vurgulayan Özdemir, şunları kaydetti:

"Ekim ayında bildiğim kadarıyla Türkiye’den bir heyet Erzurum’un tanıtımıyla ilgili görüşmelere gidecek ve burada bir ülke elenecek, 3 ülke bu işe talip olacak. Olimpiyatları burada yapacağımıza gönülden inanıyorum. Daha önceki heyetler Erzurum’a gelip incelemelerde bulundukları zaman Buz Pateni Federasyonu olarak da temsilcilerimizi görevlendirdik ve kendilerine olimpiyatların burada yapılabileceği ile ilgili bilgileri, her şeyi sunduk. Biz hazırız ve olimpiyatların burada düzenlenmesi için federasyon olarak elimizden gelen tüm çalışmaları yaparız. İnşallah olimpiyatları burada yapacağız."

 

https://www.fanatik.com.tr/gokhan-ozdemir-antrenor-ve-hakem-eksigimiz-var-2011645