PURE AS ICE
Tüm engelleri aşan Rauf Kangal yapacağı büyük gösteriye hazırlanıyor ENGELLİ OLMAK ENGEL DEĞİLDİR (Gölcük haber 22.01.2020)
03-02-2020 11:47

Tüm engelleri aşan Rauf Kangal yapacağı büyük gösteriye hazırlanıyor

ENGELLİ OLMAK ENGEL DEĞİLDİR

Gölcük Armada Buz Sporları adına Nisan Ayında gerçekleşecek olan Senkronize Yarışmasında yapacağı gösteriye hazırlanan Kemik Erimesi rahatsızlığı olan Rauf Kangal’ı, Buz pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri Mahmut Ata Yetişken ve Murat Özel ziyaret ederek başarılar diledi. Türkiye’de ve Gölcük’te kendi engelinde ilk sporcu olan Rauf Kangal, kendi alanında branşın açılmasını istiyor. 

Buz pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir, Rauf Kangal’ı ziyaret etti

Kemik erimesi rahatsızlığı olmasına rağmen çok sevdiği Buz pateninden vazgeçmeyen Rauf Kangal hedeflerine doğru emin adımlarla ilerliyor. Nisan Ayında Ankara’da gerçekleşecek olan Buz Pateni Senkronize Yarışmasında yapacağı gösteriye antrenörü Zeynep Kaçar ile birlikte Gölcük Buz Pistinde gösterisine  hazırlanıyor. Rauf Kangal’ı geçtiğimiz gün  Buz pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri Mahmut Ata Yetişken ve Murat Özel ziyaret ederek genç sporcuya başarılar dileyerek ellerinden gelen tüm desteği vereceklerini açıkladılar.

Kaçar, “Biz Rauf gibi engelli olan diğer kişileri için bu branşın açılması için elimizden geleni yapacağız”

Genç sporcu Rauf Kangal’ı yarışmada yapacağı gösteriye hazırlayan Buz Pateni Antrenörü Zeynep Kaçar yaptıkları çalışmalar ve ziyaret hakkında verdiği bilgide, “ Rauf bana 18 yaşında geldi ve buz pateni sporunda yarışmalara katılmak istediğini, bir hedefi olduğunu, bunu gerçekleştirmek için benden ona yardımcı olmamı istedi. Bende program yaparak kendisini bu program çerçevesinde fazla zorlamadan çalışmalara başladık. Geçtiğimiz yıl Mart ayında o dönem ki Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Ellibeş’in katıldığı bir veda töreninde Rauf bir gösteri yaptı. Bu gösterisi tüm katılımcılardan büyük beğeni almıştı. Tabi bu durum Rauf’un daha çok hırs yaparak emin adımlarla kendi gibi engelli olan kişilere örnek olmak amacıyla çalışmalarını daha da hızlandırdı. Bizim amacımız Rauf gibi engelli kişilerin bu sporu yapabilmeleri ve  bu alanda Spor Bakanımızın da diğer engelli spor branşlarında olduğu gibi bu branşta kategori açmasını çok arzu ediyoruz. Geçtiğimiz gün çalışmalarımız sırasında bizleri ziyaret eden  Buz pateni Federasyonu Başkanı Gökhan Özdemir’e bu isteklerimiz dile getirdik. Başkanımız Rauf’un çalışmaları hakkında bilgi aldı ve nasıl yardımcı olabileceği konusunda bilgi alarak, her türlü konuda bizlere destek olacağını ifade etti. Biz Rauf gibi engelli olan diğer kişileri için bu branşın açılması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Türkiye’de ve Gölcük’te kendi engelinde ilk sporcu

Türkiye’de ve Gölcük’te kendi engelinde ilk olan ve kendi gibi engeli olan kişilerin de bu sporu yapabileceğini  kanıtlamak ve onlara örnek olmak için bu yola girdiği ifade eden Kangal, “ Antrenörüm Zeynep Kaçar’ı gerçekten çok seviyorum. Bana her türlü konuda deste oluyor. Bu hedefimde de yanımda olacağına inanıyorum. Benim asıl amacım yapacağım gösteriden ziyade benim gibi engelli olan kişilere cesaret vererek, yapamayacağımız hiçbir şeyin olmadığını kanıtlamaktır. Tüm benim gibi olan engellilerin kabuklarını kırarak yapamayacağımız hiç bir şeyin olmadığını kanıtlamalarını istiyorum.  Ben buna bir örneğim ve eminim ki devamı gelecek” dedi.

İsim: Serap DURUKAN

https://golcukhaber.com.tr/2020/01/tum-engelleri-asan-rauf-kangal-yapacagi-buyuk-gosteriye-hazirlaniyor-engelli-olmak-engel-degildir/