PURE AS ICE
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun
28-10-2023 13:34

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yılını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Bu ulusal bayram, bir milletin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin meyvelerinin toplandığı, toplumun birlik ve beraberlik duygusunun en yüksek olduğu bir anlam taşımaktadır.

 

Türkiye Buz Pateni Federasyonu olarak, bu özel yılda tüm buz pateni tutkunlarıyla birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buz üstünde sergilediğimiz performanslar ve başarılarla ülkemizi gururlandırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

 

Buz pateni sporu, disiplin, zarafet ve çeviklik gerektiren zorlu bir spor dalıdır. Ancak bizler için bu spor aynı zamanda milli bir görevdir. Genç yeteneklerimizi keşfedip geliştirmek, uluslararası arenada en iyi şekilde temsil etmek ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün de dediği gibi zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek Türkiye Buz Pateni Federasyonu'nun öncelikleri arasında yer almaktadır.

 

Bugüne kadar uluslararası başarılar elde ettik, ama bizim için en değerli başarı, Türkiye'nin gençlerine buz pateni sporunu sevdirmek ve onları spora teşvik etmektir. Bu sayede yeni nesillerin sporla iç içe büyümesine katkı sağlamaktayız. Bu özel yılda, tüm çocukları ve gençleri buz pateni ile tanışmaya davet ediyoruz ve onlara sporun sağladığı olumlu etkileri yaşatmayı hedefliyoruz.

 

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. kuruluş yılını kutlamak, bizlere geçmişimizle gurur duymak ve geleceğe umutla bakmak için bir fırsattır. Bu anlamlı kutlamaların, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesini diliyoruz.

 

Bu vesileyle, ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Onların mücadelesi ve özverisi sayesinde bugün bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti olarak varız. Bu büyük mirasa sahip çıkmanın ve her zaman ileriye yönelik adımlar atmaya devam etmenin sorumluluğunu taşıyoruz.

 

Türk buz pateni sporunun geleceği için durmadan çalışacak, genç yeteneklerimizi destekleyecek ve ülkemizi uluslararası platformlarda en iyi şekilde temsil edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlamak için mücadelemize daha da güç katarak, bu gurur dolu dönemi en iyi şekilde değerlendirecek ve  Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalması için var gücümüzle çalışacağız.

 

Türkiye Buz Pateni Federasyonu