PURE AS ICE
Saygı ve Özlemle Anıyoruz
09-11-2023 15:10

Türkiye Buz Pateni Federasyonu olarak, büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü 85. ölüm yıl dönümünde saygı ve özlemle anıyoruz. Atatürk'ün Türkiye'yi çağdaş bir ulus haline getirme yolundaki mücadelesi ve vizyonu, bizlere her zaman ilham kaynağı olmuştur.

Atatürk'ün vizyonu doğrultusunda, spora ve sporcuya verdiği önem gereği, Türkiye Buz Pateni Federasyonu olarak bu güzel sporu ülkemizde geliştirmek ve yaygınlaştırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Atatürk'ün "Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur" sözünü rehber edinerek, sporun sağlıklı bir yaşam tarzının önemli bir parçası olduğunu vurgulamaktayız.

Atatürk'ün kurduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin başarılarına hep birlikte katkı sağlamak için ülkemizdeki tüm sporcuları, eğitmenleri ve yöneticileri teşvik etmek ve desteklemek misyonumuzdur. Atatürk'ün öğretilerine sadık kalarak, sporun birleştirici ve geliştirici bir güç olduğuna inanarak, gençleri spora teşvik etmek ve yeteneklerini keşfetmelerine yardımcı olmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Onun önderliğinde, Türkiye'nin spor alanında kazandığı başarıların bir parçası olmanın gururunu yaşıyoruz. Atatürk'ün bize bıraktığı mirası yaşatmak ve korumak için tüm gücümüzle çalışacağız.

Atamızı sevgi ve minnetle anarken, onun "Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim." sözünü her zaman hatırlayacak, spora ve toplumsal kalkınmaya olan katkımızı artırmak için durmadan çalışacağız.

Türkiye Buz Pateni Federasyonu