PURE AS ICE
YENİ YIL MESAJI
28-12-2023 11:10

Yeni bir yıla girmenin heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. 2024 yılının her birimize sağlık, huzur ve başarı getirmesini dileriz.

Türk buz pateni sporunun gelişimi için gösterdiğiniz emek ve başarılarınızla gurur duyuyoruz. Her geçen gün daha da büyüyen bir Federasyon olarak hedeflerimize bir adım daha yaklaşmaktayız.

2023 yılında tüm branşlarımızda Olimpik kadro, Milli takım ve Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi (TOHM) sporcularının katılımıyla 8 kamp düzenlenmiştir, ayrıca bu sporcularımız 24 uluslararası faaliyete katılmışlardır. "2026 Kış Olimpiyatları'nda ülkemizi temsil edebilmek için 2025 yılında başlayacak olan kota yarışmaları hazırlıklarını sürdüren 7’si Artistik Buz Pateni, 6’sı ise Short Track olmak üzere 13 Olimpik kadro sporcumuz bulunuyor. Artistik Buz Pateninde 17 kadın, 7 erkek olmak üzere 24, Short Track’ta 8 kadın, 17 erkek olmak üzere 25 sporcumuz toplamda ise 49 sporcumuz, TOHM'da 2030 Kış Olimpiyatları hazırlıklarını sürdürmektedir.

2023 yılında 11 yıl aradan sonra yeniden düzenlenen ISU Junior Grand Prix yarışması ve 185 sporcunun katılımı ile İstanbul’da düzenlenen Artistik Buz Pateni Bosphorus Cup yarışması ile birlikte ulusal, uluslararası ve test yarışmaları, Hakem kurs ve seminerleri, Antrenör kurs ve seminerleri, kamplar olmak üzere 95 faaliyet düzenleyen Federasyonumuz, 2024 yılında da aynı titizlik ve azimle çalışmalarını gerçekleştirecektir.

2024'te Türkiye’nin uluslararası alanda tanınırlığını arttırmak üzere Uluslararası Federasyon tarafından tekrar düzenlemesi uygun görülen Junior Grand Prix yarışması ile birlikte Ephesus Cup 2024 ve Bosphorus Cup 2024 yarışmalarımızı düzenleyeceğiz. Yeni sporcular yetiştirecek, yeni şampiyonluklar kazanacak ve Türkiye'yi uluslararası arenada en iyi şekilde temsil edeceğiz.

2024 yılının sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl olmasını temenni ederken, bu yıl da ülkemizde bu sporun daha da yaygınlaşması ve popülerleşmesi için çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Genç yeteneklerin keşfedilmesi, eğitimlerin düzenlenmesi ve yarışmaların artması için var gücümüzle çaba göstereceğiz. Ülkemizi uluslararası arenada temsil eden sporcularımızın da destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Yeni yılda yeni başarıların kapılarını açmak, daha da büyümek ve gelişmek dileğiyle, mutlu yıllar!

Türkiye Buz Pateni Federasyonu